Haberler

Nusaybin Belediyesi Güncel Haberler

8.12.2016

3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında engelli kardeşlerimize yönelik etkinliklik düzenlendi.

Belediyemiz Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Mitanni Kültür Merkezinde yapılan etkinliğe, ilçemizde faaliyet gösteren 4 Rehabilitasyon Merkezinde eğitim gören 140 öğrenci ve aileleri ile kaynaştırma öğrencileri katıldı. 

Kemal Gözü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin folklor gösterisiyle başlayan etkinlikte engelli öğrenciler de eşlik ederek halay çekti. Müzik dinletisinden sonra engelli çocuklarla birlikte pasta kesildi. 
Etkinlik, bez boyamasıyla sona erdi. 

Engellilerin evlere hapsedilmemesi ve toplumla barışık bireyler olması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini belirten Haluk Akyüz: “Engellilerin sevgiye ihtiyaçları var. Sadece bir gün değil sürekli olarak onların yanında olmamız gerekir. Onları etiketleyip evlere hapsetmek yerine onların toplumda bizler gibi yer almasına katkı sağlamamız gerekiyor. Engellilere yönelik etkinliklerin sadece bir günle sınırlı kalmamasını diliyorum. Bu etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenleri kutluyorum.” dedi. 

Geçmişte benzer etkinlikleri Rehabilitasyon merkezlerinin yaptığını aktaran Yunus Kaplan ise resmi kurumlar olarak yapılan ilk etkinlik olduğunu söyledi. Çocuklar ve aileleri için farklı ve güzel bir etkinlik olduğunu ileten Kaplan: “Sadece bugün değil tüm zamanlarda bu çocukların farkına varıp güzel duygular içerisinde çocuklar ve bireylere yaklaşılması gerekir. Sevgiden başka bir beklentimiz yok” ifadelerini kullandı. 
 
Ayrıca veliler ve rehabilitasyon merkezleri yöneticileri 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında düzenlenen etkinlik için Belediyemize teşekkür sundular.

Haber Resim Galeri