Haberler

Nusaybin Belediyesi Güncel Haberler

5.4.2018

42 okulumuzda 8792 öğrencimize çevre eğitimi verildi

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce, NUÇEP kapsamında öğrencilere verilen çevre eğitimi bugün sona erdi. Akarsu ilkokulu ve ortaokulunda verilen eğitimle birlikte sona eren programa, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürümüz Şehmus BİLTEKİN, Milli Eğitim Müdürü Ümit ÇETİN ve ÇEVSAN yetkilileri de katıldı.

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinatörlüğünde Nusaybin Çevre Eğitim Projesi (NUÇEP) kapsamında; ilkokul ve ortaokullar olmak üzere 42 okulumuzda 8792 öğrenciye çevre eğitimi verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) ile ortak olarak yürütülen bu projede;  eğitimler, gönüllü 10 kişiden oluşan rehber öğretmenlerle beraber gerçekleştirildi.  

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğümüz program sonrası projenin amacını şöyle açıkladı ; “Bu projede amacımız okullarda öğrencilere verilecek olan eğitimler ile; tüketicileri bilinçlendirerek atıkların kaynağında ayrıştırılmasıyla geri dönüşüme katkı sağlanması ve çevre bilincinin oluşması olmuştur. Öğrencilerde çevre bilincinin oluşturulmasıyla beraber çevrelerine karşı daha duyarlı bireyler olarak yetişmeleri hedeflenmiştir. Bu proje ile öğrenciler, okul içinde ve yaşadıkları bölgelerde çevre kirliliğinin önlenmesi, geri dönüşümün ve kaynağında ayrıştırmanın önemini, her türlü çevre sorununun (hava, su, gürültü, görüntü kirliliği, yeşil alan sorunları vb.) ortadan kaldırılması ve çevrenin iyileştirilmesine yönelik çözüm odaklı bakma bilincini oluşturmuştur.”

Haber Resim Galeri