Haberler

Nusaybin Belediyesi Güncel Haberler

3.7.2019

Eş Başkanımız KUT hakkında çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı

Nusaybin Belediye Eş Başkanı Ferhat KUT, hakkında "korumasının bir personeli darp ettiği" yönündeki haberleri yalanlayarak, "Benim herhangi bir korumam yok. Bu iddialar tamamen asılsızdır" dedi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Nusaybin Belediyesi Eş Başkanı Ferhat KUT'un "korumasının bir personeli darp ettiği" yönünde ana akım medyada ortaya atılan haberlere yalanlama geldi. Eş Başkan KUT, yaptığı açıklamada haberlerin tamamen asılsız olduğunu vurguladı. Haberlerin art niyetli yapılan haberler olduğunu belirten KUT, "Bu haberlerle şahsımız ve belediyemiz ile birlikte partimiz hedef alınmak isteniyor" vurgusunda bulundu. 

'İDDİALAR YALANDIR'

Açıklamasının devamında darp edildiği iddia edilen personel olan Cahit Gelmediler'in ortaya attığı iddiaların tamamının yalan olduğunun altını çizen KUT, "Söz konusu personel kayyum döneminde Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde işe alınmıştır. Ancak Mali Hizmetler bünyesinde görevlendirilmiştir. 31 Mart seçimlerinde belediyeyi almamızın ardından Mali Hizmetlerde personel fazlalığının olduğunu tespit ettik. Söz konusu personeli bu nedenle personel eksikliği bulunan ayrıca kadrosu olan Park Bahçeler Müdürlüğü'nde temizlik aracı şoförü olarak görevlendirdik. Bu görevlendirmeye rağmen hizmet alanına gitmeyen Gelmediler, 10'ar günlük iki adet sağlık raporu alarak işe gelmemiştir. Raporları da devam etmektedir" dedi. 

'İŞE GELMEYECEĞİNİ SÖYLEDİ'

Gelmediler'in dün belediyeye geldiği ve kayyum dönemi biriken izinlerini de  kullanmak istediğini belirten KUT, "Personel ihtiyacı olduğunu ve şu an için kimseye uzun süreli izin veremeyeceğimizi söyledik. Bunun üzerine kendisi işe gelmeyeceğini söyleyerek, hiçbir şey yapamayacağımızı söylemiştir. Şahsıma el kol sallayarak, hakarette bulunmuştur. Kendisi hakkında tutanak tutulacağını söylememiz üzerine 'Ulan sen elinden geleni ardına koyma. Bunu sizin yanınıza bırakmam' diyerek devam etmiştir. Parmak sallamaya başlaması üzerine bir başka belediye personeli kendisini uzaklaştırmaya çalışmıştır. Bunun ötesinde birşey yoktur" ifadelerini kullandı. 

'DARP RAPORU YOKTUR'

Haberlerde korumasının Gelmediler'i darp ettiği yönündeki iddiaların asılsız olduğunu tekrarlayan KUT, "Benim herhangi bir korumam yoktur. Ayrıca korunmaya da ihtiyacım yoktur" dedi. Gelmediler'in darp raporu aldığı yönündeki iddianın da asılsız olduğunu belirten KUT, "Almış olduğu rapor darp raporu değildir. Aksine darp edilmediği yönünde rapordur. Söz konusu raporla darp edilmediği tespit edilmiştir. Raporda kendisinin vücudunda yeni bir iz olmadığı, ameliyat olduğu döneme ait izlerin olduğu, darp izine rastlanmadığı belirtilmiştir. Bu nedenle kasıtlı olarak bu haberleri yapan tüm yayın organlarına tekzip yayınlamalarını talep ettik. Gerekirse, hepsi hakkında yasal yollara da başvurumuzu da yapacağız" diye konuştu.