Haberler

Nusaybin Belediyesi Güncel Haberler

27.2.2018

Numarataj çalışmaları devam ediyor

İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne bağlı numarataj Birimi ekiplerince, sağlıklı kent adres envanteri oluşturulması ve kentleşmenin takibinin sağlanması için kent genelinde cadde/sokak ve binalarda numarataj çalışmaları sürüyor. Bu kapsamda kent merkezinde bulunan iskan almış yapılara dış kapı numarası monte etme çalışmalarına başlanmıştır.

Yürütülen çalışma sayesinde tüm cadde/sokak ve binalar numaralandırılarak elde edilen veriler Ulusal Adres Veri Tabanına (UAVT) işlenmektedir. Kent merkezinde terörden dolayı altı mahallede yıkılan ve yıkılmayan binalar, sokak, cadde ve bulvarlar tek tek tespit edilerek adres kayıt sistemi üzerinde güncellenmişti. Ayrıca köy statüsünden mahalle statüsüne geçen çevre mahallelerde de numarataj çalışmaları yapılmıştı. Çalışma kapsamında bugüne kadar gerek kent merkezinde ve çevre mahallelerde bulunan 20 bine yakın konutta güncelleme çalışmaları yapıldı. Numarataj ekipleri, kent merkezinde bulunan iskanlı yapılarda dış kapı numarası monte etme çalışmalarına başladı. 

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Zaman emek ve kaynak kaybının önüne geçilecektir. Adrese dayalı tespit ve numaralama ile ilgili diğer kurum ve kuruluşlar ile yazışma ve koordinasyonun sağlanması kolaylaşacaktır. Eksik ve hatalı olan adres bilgileri Adres Kayıt Sistemi üzerinden düzeltilmektedir. Vatandaşlarımızın da adres belirten tabela ve numara levhalarını koruması önemli husustur.” sözlerine yer verdi.

Haber Resim Galeri