Haberler

Nusaybin Belediyesi Güncel Haberler

7.11.2018

Okullarımızda çevre eğitimi seminerleri.

Belediyemiz Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile ilçemizdeki Rehberlik Araştırma Merkezlerinin ortak çalışmasıyla,''Nusaybin Çevre Eğitimi Projesi' kapsamında geleceğimiz olan çocuklara çevre bilincini aşılama ve insan sağlığında önemi büyük olan çevre bilinci anlatma amacıyla ilçe genelinde okullarda eğitim çalışmalarını başlattı.

Çevre duyarlılığı ve sürdürülebilirlik konularında farkındalık yaratan eğitimler gerçekleştiren belediyemiz, yürüttüğü çalışmayla; 15 Temmuz Şehitler İlkokulu ve Ortaokulu'nda 365, Misakı-ı Milli İlkokul ve Ortaokulunda 460, Çocuk Gelişim Merkez'inde 65 öğrenciye eğitim vererek bilinçlendirme çalışmalarına diğer okullarımızda da devam edecektir.

Gerçekleşen çevre eğitiminde; atık yönetimi, çevre kirliliği, enerji yönetimi, ekolojik ayak izi ve küresel ısınma konuları hakkında bilgiler verildi. Eğitimde ayrıca doğaya verdiği zararla önlenemez etkiler bırakan fosil yakıt gibi konularla ilgili detaylı bilgiler de verilerek doğal kaynakların sınırlı olduğu ve dikkatli kullanılması gerektiğinin vurgulandı.

Öğrencilerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirilen Çevre Konulu Eğitim sonrasında öğrencilere çevre ve vektör konusunda merak ettiği sorular cevaplanarak farkındalık adına tohum ve bilgilendirme broşürleri dağıtıldı.
 

Haber Resim Galeri