Haberler

Nusaybin Belediyesi Güncel Haberler

31.1.2018

Suriyeli vatandaşlar Türkçe öğreniyor

Suriyeli vatandaşlar Nusaybin Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılan Türkçe dili kursuna katılarak dilimizi öğrenmeye devam ediyor.

Nusaybin Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan Türkçe dil kursunda Suriyeli vatandaşlar B1 seviyesi eşik düzey olarak kabul edilen standart ve açık dil kullanıldığında yardım almadan kendilerini ifade edebiliyor ve günlük hayatta karşılaşılan birçok durumla rahatça baş edebildikleri bir dil seviyesi öğreniyorlar.

Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada “Yabancı diller alanı altında  yer alan Türkçe B1 seviyesi öğretim programı ile uluslararası düzeyde standartlara uygun, yetişkin bireylere eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur. 17 yaşını tamamlamış ve yabancı için Türkçe A2 seviyesindeki bir kursa katılmış ve başarmış olduğunu belgelendirenlere yönelik olarak 320 saat süren yabancılar için Türkçe B1 kursumuza 14 kursiyer kayıtlıdır. Suriye uyruklu yetişkinlerin ülkemizde yaşamlarını sürdürürken karşılaştıkları iletişim problemlerinin önüne geçmek hem iş hem de sosyal hayatta ve toplum entegre olmaları amacıyla bu kurslarımız verilmektedir.” denildi.

Haber Resim Galeri